| SynapseNinja a întrebat:

Astăzi am trimis cuiva un videoclip pe Whatsapp, are aproape 10 minute si vreo 3.5 GB. Însă videoclipul nu se trimite, îmi apare din când în când că se încarcă tot și când să se trimită nu o face și îmi zice că trebuie să se încarce ai reia toată chestia asta de dimineață. Am apucat să șterg videoclipul respectiv din telefon, dar nu s-a sters de pe whatsapp. Ce trebuie să fac? Din ce cauză se întâmplă?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca glumesti. 3, 5 GB si 10 minute?

| Celcestietot a răspuns:

Ohow, 3.5 GB? Sigur nu ai gresit cantitatea sau unitatea de masura (GB)? Jocurile bune totusi au 3.5 GB, dar un videoclip de 10 minuite. Apropo, asta s-ar intampla din cauza lipsei spatiului de stocare din telefonul tau (asa mi s-a intamplat si mie). Probabil ca nu mai ai spatiu pe telefon mult, sau probabil ca nu mai are respectiva persoana.

| NLS a răspuns:

Pe Telegram am trimis de 2 ori fisiere mari, peste 1GB. Doar ca dureaza, neavand net foarte rapid.
Pe WhatsApp nu am reusit, deci presupun ca nu suporta fisiere atat e mari.

Poti apela insa la un serviciu de stocare cloud gratuit, si prin WhatsApp trimiti doar linkul.

Mega.nz de exemplu, 50 GB gratuiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o limita de 16MB. Sursa: https://faq.whatsapp.com/en/iphone/30060668/

| SpringtrapSimerea a răspuns:

Ăăăăăăăăăă. Tu la mine vorbește?