| AlexDinamovistu a întrebat:

Salutare,ce parere aveti despre acest procesor pentru gaming: http://m.emag.ro/......E4K4KBBBM/ cum se va intelege cu o placa video sapphire radeon r9 270x?

1 răspuns:
| ElGreco21600 a răspuns:

Se va intelege mai mult decat bine. Procesorul este foarte ok. Seria FX e foarte reusita. si imi place ca are nuclee Vishera, si e Hexa Core. Eu o sa achizitionez FX 8320, care e mai bun, dar nu cu mult mai scump. Ai putea sa strangi putin mai multi bani pentru un fx 8320, ca e octa core si poti sa ii faci overclock pana la 4.2 (unii zic ca merge chiar pana la 4.5 desi nu cred)