| Bossmen a întrebat:

Salutare, ce parere aveti despre Lenovo, Dell si HP in termen de laptopuri?
Ma gindesc sa cumpar laptop-ul acesta :
https://www.emag.ro/......DS201JBBM/
Si voiam sa va intreb daca aveti alternative mai relevante la pretul acela (dar la producatori enumerati mai sus ) si daca ati putea sa imi dati exemple si sa imi spuneti de ce. Multumesc anticipat, raspunsul cel mai complex primeste funda.

4 răspunsuri:
| Dragos_Florin_Raul_1998 a răspuns:

Îl vrei pentru gaming sau ca să lucrezi pe el?

| Dragos_Florin_Raul_1998 a răspuns:

Salut, să nu cumperi acel laptop, foarte scump la specificațiile care le are. Ca sfat prietenesc, să nu cumperi niciodată pc-uri cu procesoare cu U la final, gen ăsta care vrei tu să îl cumperi, deoarece sunt pentru consum redus, adică să țină bateria mai mult, si ca exemplu un i5 cu U la final face cât un i3.
Laptop recomandat la buget-ul tău: https://www.emag.ro/......DR6P4NBBM/

Motive: - Procesor bun și frecvență mare (2. 50GHz cu Turbo Boost până la 3. 50GHz)
- Memorie multă: 1TB + 128GB SSD
- Placă video atât integrată (Intel® HD Graphics 630) cât și dedicată (nVIDIA GeForce GTX 1060 6GB Max-Q), subliniez 6GB și GTX 1060, model mai nou și puternic.

Asta e sugestia mea, tu faci ce vrei, multă baftă!

| Bossmen explică (pentru Dragos_Florin_Raul_1998):

Ah da e bine ca ai intrebat, nu, vreau sa il folosesc pentru gaming mai mult pentru lucru si programare.Pentru ca nu vreau sa fiu temptat sa ma joc...