| CribSeb a întrebat:

Salutare,
Cine imi poate spune exact, pas cu pas,cum pot sa transfer de pe un laptop pe altul filme,poze, muzica etc.
Raspunsul corect primeste FUNDA 100%

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Poti folosi un cablu de retea special numit "cross over" care conecteaza un PC la altu printr-un cablu de retea http://www.networking.windowsreinstall.com/directconnectionnetwork/
poti sa faci o retea wireless ad-hoc intre ele (desigur trebuie sa aiba amandoua wireless) http://www.7tutorials.com/how-set-ad-hoc-wireless-computer-computer-network
desigur mai raman variantele simple cu cheite USB, HDD extern si CD/DVD-uri.

| CribSeb explică (pentru al3xander):

Acesta este raspunsul care il asteptam si care il consider cel mai detaliat dupa cum am specificat.Multumesc al3xander primesti funda.

| al3xander a răspuns (pentru CribSeb):

Pentru nimic, ma bucur ca am fost de ajutor, numai bine!

9 răspunsuri:
| luky63 a răspuns:

Scrie wetransfer pe google si transferi gratuit pina in 2 G de fisiere

| VladGH a răspuns:

Deci cea mai simpla solutie ca pentru incepatori este : ai nevoie de un stick USB ( cit mai multa memori cu atit mai bine ), introduci stickul la laptopul cu fisiere ( filme, muzica, poze ), ti se va deschide stickul pe dekstop ( daca nu se deschide automat, intri in start-> My Computer si este acolo ), dupa ce ti se deschide acea mapa a stickului, apuci cu cursorul fisierele dorite si le dai drumul in mapa. Apoi scoti stickul de la laptopul asta si il introduci in laptopul pe care il doresti, acolo iei cu cursorul din mapa stickului si le dai drumul unde iti trebuie (dekstop, alta mapa.). ASa repeti pina iti copii toate fisierele.

| Radeas1 a răspuns:

Nu faci nici un schimb de hard, ca iti ia mult, si nu sunt pe amandoua laptopurile aceleasi lucruri. Se pot face pe un stick USB cu copy paste, sau pe un cd/dvd cu nero.

| robytoby a răspuns:

Salut, poti sa folosesti Teracopy sau Total Commander. Este foarte simplu si nu trebuie sa cumperi nici un cablu.
http://dorytutoriale.blogspot.ro/......pe-un.html

| cine1cine a răspuns:

Există cablu special, de la magazine, costă in jur de 30 de ron, și e făcut special și poți conecta cele două laptopuri să faci transfer de fișiere! Sau dacă ai router, poți conecta laptopurile la router și poți transfera fișiere la greu!

Răspuns utilizator avertizat
| adysor02 a răspuns:

Pai trebuie sa cumperi un DVD apoi iti descarci filme le pui pe DVD si apoi bagi DVD-UL in celalalt laptop dai in computer in DVD E deschizi DVD-ul selectezi toate filmele cu bara de selectare si dai copy si pe ecran dai paste