| Marian222k a întrebat:

Salutare, cine ma poate ajuta cu Marketing afiliat cu mai multe detalii si un ajutor? Cine ma ajuta voi fi foarte recunoscator.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Marketing afiliat este cand o firma acorda un procentaj din pretul de vanzare celor care le trimit cumparatori.
Astfel de firma cunoscuta (le noi) sunt Avon, Amway etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce te intereseaza?

| Marian222k explică (pentru suntserios):

Cum pot intra in domeniul asta si cum sa fac reclama sau vanzare la produse?

| suntserios a răspuns (pentru Marian222k):

Sa ai succes in domeniul asta presupune că ai deja vizibilitate buna in online măcar intr o nișă. Un blog foarte vizitat, un canal de ceva media, Facebook, insta, yt. Un site cu mult trafic samd. Că sa incepi de la zero markingul afiliat nu prea are sens. Deci deții o astfel de unealta sa îi spunem care îți poate oferi potențiali clienți? Că asta e primul pas.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar mai fi și varianta a doua in care ești foarte foarte tare pe SEO și poți urca in câteva luni in site sus de tot în trafic daca vrei sa o iei chiar de la zero.