| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, cum as putea sa imi fac reclama la pagina mea de pe Instagram si Facebook? imi puteti da niste idei?
Vreau sa incep sa ofer servicii de graphic design!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Simplu: iti pui pe pagina ta de FB un anunt, ca-ti rogi pe toti prietenii tai sa distribuie linkul, ca sa te ajute sa-ti gasesti joburi de graphic design.
Iar pe Instagram faci la fel, iti postezi reclama si in fiecare zi te folosesti de video sa faci fulmulete, prezenatnd ceea ce ai facut deja si ceea ce oferi, in materie de servicii.
O alta varianta, daca esti foarte bun, este sa-ti faci cont pe site-urile profesionale si sa iei proiecte de acolo.