| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!

Cum te poti conecta la net cu ajutorul unei tablete?(Tableta Goclever TAB R93 )

In cazul in care n-am router,cum preocedez?
Iti trebuie contract cu o firma de net?[sau cum?]

Si daca am router stiu ca nu toate zonele au wifi...sau au?
Sidaca au ma pot conecta gratuit?

FUNDOI!

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Problema se rezolva in felul urmator: Intai te asiguri daca ai sau nu ai router wireless. Daca nu ai, iti procuri un router wireless, cablul de internet il conectezi la router si din router conectezi inca un cablu la PC (evident, am presupus ca pe langa tableta ai si un PC). In momentul in care ai pornit routerul, el incepe sa emita wireless semnalul pe care il primeste prin cablu. Exista situatii in care furnizorul de internet inregistreaza adresa fizica (MAC) a placii de retea. In cazul asta trebuie sunat la furnizor (provider) si solicitata inlocuirea MAC-ului vechi cu MAC-ul routerului, care e scrie pe eticheta acestuia. Succes!

1 răspuns:
| Georgicuță a răspuns:

LOL.Pur si simplu iti cumperi un router si il configurezi iar apoi suni la provider si ceri un reset de MAC pentru a trece cablul prin router.Nu trebuie niciun contract nimic si nu are nicio legatura zona.Si te poti conecta si gratuit.