| 3243F6 a întrebat:

Salutare,
Cum testez viteza de transfer de date a unui cablu?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Exista aparate de laborator pentru masurarea vitezei de transfer.

Bula
| Bula a răspuns:

Exista testere pentru masurarea vitezei de transfer, precum si ale altor caraceristici a cablurilor.

| sierra1 a răspuns:

Crede-l pe producător așa că uită-te-n specificațiile lui tehnice

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai cum, dar nu ai nevoie de asta.

| Frank51 a răspuns:

Viteza de transfer de date este dată de protocolul folosit, nu de cablul în sine. Conductorul este proiectat pentru o anumită tensiune, un anumit curent și o anumită temperatură de funcționare.