| deutza_3149 a întrebat:

Pot sa transfer poze de pe telefon pe calculator fara cablu de date? Cum?

Răspuns Câştigător
| JustMee_5020 a răspuns:

Prin Bluetooth, daca are si telefonul, dar si calculatorul. E mai dificil, dar daca calculatorul nu are Bluetooth se poate atasa cu un fel de stick nu stiu cum se numeste. Sper ca te-am lamurit.

16 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Bluetooth sau card reader. Pentru bluetooth iti trebuie sa faci un pair cu calculatorul si sa le trimiti ca si cum le-ai trimite pe alt telefon. Pentru card reader scoti cardul din telefon il bagi intr-un adaptor sd pentru microsd si respectiv adaptorul specific pentru Sony o sa iti apara ca un usb stick.

| LucianGabriel a răspuns:

Daca ai la calculator un adaptor bluetooth se poate prin el.Sau daca nu ai tu, te duci la un prieten care are si il rogi sa ti-l dea pentru o ora.

| Kqzu97 a răspuns:

Daca ai Bluetooth da, daca nu, nu.

| VisualBasicExpert a răspuns:

Bluetooth, infrared

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Daca ai un telefon cu bluetooth cumpara-ti un adaptor bluetooth(nu este foarte scump) si le transferi asa(atat din calculator in telefon cat si invers). Alta solutie nu ai.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Exista si bluetooth si pentru calculator, care iti poate primi si pozele!

| kittycat_9803 a răspuns:

Prin bluetooth sau card reader.

| Stefanaaa a răspuns:

Prin card.

| Jonnyk a răspuns:

Se poate... dar iti trebuie Bluetooth pe calculator si pe telefon...

| alexbrada a răspuns:

Hei,
1)Prin bluetooth. Din pacate calculatoarele cu data de fabricatie mai veche de 2002 nu au asa ceva. Calculatoarele Apple au incorporat bluetooth, dar poti cumpara accesorii pentru calculator pentru ati putea transfera fisierele prin bluetooth (intreaba si tu la un magazin de specialitate de adaptoare bluetooth).

2) Prin card reader: majoritatea calculatoarelor noi au asa ceva incorporat. Iti trebuie doar un adaptor pentru cardul de la telefon (daca nu ai, asa ceva costa cam 20 lei). Daca calculatorul tau nu are card reader, atunci poti cumpara tu un dispozitiv (all-card-reader, si aici ai nevoie de adaptor pentru card) prin care iti pori transfera foarte usor fisiere din telefon in calculator si invers (eu il folosesc cel mai mult).

Cam atat...desigur le mai poti posta (fisierele) din calculator pe internet si apoi sa le descarci cu telefonul, dar chestia asta poate fi costisitoare (daca nu ai telefon cu wireless) si merge destul de incet.

Alte răspunsuri
| AlexandrutHaU a răspuns:

Nu cred ca se poate! Pentru ca trebuie să ai blueetoth la pc dar si la tel sau prin cablu de date! Deci concluzia mea este ca nu se poate face acest lucru! Sal

| paula_2228 a răspuns:

Prin bluetooth... unele calculatoare au soft-ul

| BratzOana a răspuns:

Eu mai des postez pozele respective pe un site de socializare de pe telefon, apoi intru pe calculator si le salvez de pe site. Insa daca vrei sa adaugi cantitati mari de poze, o sa iti ia ceva... happy

Alte răspunsuri