| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, daca am un fisier audio (o melodie sau inregistrare) care se aude doar pe casca stanga, cum as putea sa fac sa se auda pe mijloc (centru)! Ce program imi trebuie si cum? Multumesc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

V.1. Cu un program de editare sunet copiezi canalul care are semnalul pe celalalt, care este gol.

v.2. Tot cu un program de editare salvezi inregistrarea ca Mono (in loc de stereo).

v.3. Din programul de redare setezi redarea in Mono (in loc de stereo).

v.4. Legi cele doua "fire calde" ale castilor laolalta (nu cu firul de masa"! ). Sunetul se va auzi in ambele.

| octav005 a răspuns:

Pai depinde cate jack-uri ai bagat in pc. faci setarile din placa audio de sunet. si cauti si un fisier cu sunet 5.1. de preferat un film cu sunet DTS s-au Dolby Digital