| Anonim89237 a întrebat:

Salutare, doresc sa achitionez acest pc https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3403144/
Sunt toate componentele compatibile?
Mai e nevoie de ceva?
Pe viitor vreau sa mai achizitionez o placa video : 1050ti sau 1060 acestea o sa incapa in carcasa?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Memoria e suportata, apare in lista "oficiala".
(Desi e de 2400, va merge la 2133 cat timp nu faci OC. SI nu prea poti face, neavand un procesor cu K in coada)

Placa de baza si procesorul par sa se inteleaga.

Nu stiu exact ce presupune Factory Refurbished (stiu ce insemna refurbished, dar nu in contextul acesta) dar te felicit pentru firma aleasa. Putea foarte bine sa fie si Sirtec, sunt de incredere.

Desi nu am avut de multa vreme WD, seria Blue e de cursa lunga. (WD in general nu crapa repede)

Carcasa are 410 mm lungime (la exterior!), si nu are bay-uri pentru HDD sau ssd.
Daca observ bine, are la vedere doar prinderi verticale, 2 la numar, pentru SSD.

GTX 1060 cu 3 ventilatoare
in varianta nVidia are 280mm,
iar cele de la ASUS au 298mm.
Deci ar trebui sa incapa fara probleme.

Daca e gandit pentru net, office, filme si activitati obisnuite, nu mai ai nevoie de nimic.

Daca e pentru jocuri, incearca sa aloci buget pentru un cooler.

2 răspunsuri:
| Anonim89237 explică:

Imi poti reckmanda un wishlist pentru gaming care sa contina in el componentele mentionate mai sus?

| NLS a răspuns (pentru Anonim89237):

Te referi sa adaug placa video si cooler, pentru a vedea la ce suma iesi?
Celelalte mi se par ok.

Sincer eu cand fac un wishlist, incerc sa merg cu cele mai bune componente, din punctul meu de vedere.
Daca multi recomanda placi video Zotac, eu aleg mereu Gigabyte sau Asus, eventual EVGA (chiar daca pretul urca).