| Mircea_Duca_1994 a întrebat:

Salutare.Doresc sa invat sa fac programing insa nu stiu ce tip de calculator mi-ar trebui, credeti ca puteti sa imi oferiti si mie niste sfaturi despre ce ar trebui un calculator sa aiba?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Salut, ce buget ai? In functie de limbajul de programare, nu-ti trebuie cine stie ce resurse. De exemplu, daca lucrezi in Java, sau Html, php, nu-ti trebuie o placa video dedicata pentru asa ceva etc. Sunt multe cazuri. Pot sa te indrum sa cumperi "ce-i mai bun" in bugetul tau. Da-mi mesaj cu bugetul daca ai nevoie de sfaturi/idei.

| Mircea_Duca_1994 explică (pentru CM7YRE):

Buget de preferat pe la 3000-3500 de lei.Si in functie de limbaj presupun ce este mai pentru incepatori.