| maphiotul a întrebat:

Salutare.
Imi spuneti va rog ce model exact de SSD pot sa pun la PS4 Pro?
Mersi.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

1. Nu am vazut programe care "stiu" sa transfere sisteme PS4
2. Trebuie sa fie de maxim 512Gb fiindca PS4 nu a "cunoscut" inca hdd-uri de 1Tb (si peste).
3. SATA3 poate functiona si ca SATA2 (e doar chestiune de viteza de transfer). Invers nu este posibil.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Presupun ca, hard disk-ul actual este unul SATA2, ca urmare -ar potrivi un SSD tot SATA2, de capacitate asemanatoare (mai mic de 512Gb).
Insa, nu stiu cum ai putea transfera pe el sistemul de operare.
(asta ar fi posibil doar daca ai avea un kit de instalare pentru PS4)

| maphiotul explică (pentru Bula):

Salut.
Se poate transfera sistemul de operare 100% pentru ca am si un ps4 slim cu ssd in el laughing
Doar ca la mine in oraș nu stiu sa se ocupe cineva cu reparat cu ps-uri, dar o sa ma mai interesez.
Dar de ce trebuie mai mic de 512gb?

| maphiotul explică (pentru Bula):

Sata 2? Nu cumva 3?
Ca 2 am gasit foarte puține

| maphiotul explică (pentru Bula):

Gasesti aici si link-ul de download.

| Bula a răspuns (pentru maphiotul):

Aici se gaseste site-ul original (engleza) despre modul de reinstalare a PS4, precum si descarcarea fisierului necesar (e un firmware, de cca. 1Gb):
https://www.playstation.com/......-software/

| maphiotul explică (pentru Bula):

Ok,mersi.
Pt punctul 3. ai fundahappy

| Bula a răspuns (pentru maphiotul):

1. Nu am vazut programe care "stiu" sa transfere sisteme PS4
2. Trebuie sa fie de maxim 512Gb fiindca PS4 nu a "cunoscut" inca hdd-uri de 1Tb (si peste).
3. SATA3 poate functiona si ca SATA2 (e doar chestiune de viteza de transfer). Invers nu este posibil.

| Lupică27 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=pTKLQwoNXDM
sunt tutoriale ma frate peste tot pe internet, noi nu suntem wikipedia, mare lucru sa cauti cateva secunde?

| maphiotul explică (pentru Lupică27):

Baaa,tu ai citit intrebarea?
Nu da cu hate daca nu știi citii ce am intrebat.