| Adix232 a întrebat:

Salutare.
În lipsa unui telefon mai avansat, cu care să pot intra pe internet, aș dori să intru pe internet după calculator, dar cu IP de telefon (pentru a profita de anumite avantaje). Am mai făcut asta în trecut, însă acum am uitat cum se face. Am tot căutat pe google, dar nu mai știu nici măcar ce termeni să scriu, pentru a găsi ce doresc. FUNDĂ!

3 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Depinde despre ce calculator (unitate sau laptop) si ce telefon vorbim (smartphone(android/ios) sau un simplu mobil fata sistem de operare).

| Adix232 explică:

Sunteți tare cunoscători... am rezolvat, so... close.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista conceptul de ip de telefon. Faptul ca accesezi un site de pe un device mobil are legatura cu bowserul, SO sau aplicatia folosita si in niciun caz de ip.

Si poate vrei sa intri pe internet "de pe" calculator si nu "dupa" calculator.