| Daniel_5468 a întrebat:

Salutare la toti, vreau sa imi bag o placa video si am gasit una de 1 gb...cu 380 lei, dar nu am mai auzit de firma asta...se numeste :

Forsa... GeForce 9800GT 1GB DDR3 256-bit HDMI

voi ati auzi de asta "Forsa"?
si apropo, nu e prea ieftina pentru 380 lei de 1 gb?

3 răspunsuri:
| m4them4tic a răspuns:

E destul de vechi modelul placii.Iti recomand ceva mai de actualitate: Gigabyte Radeon HD5670 1GB DDR5 128-bit, chiar daca e pe 128 de biti, memoria ddr5 si tehnologia mult imbunatatita fata de modelul tau(un model din 2008)isi vor spune cuvantul.

| Daniel_5468 explică:

Da... dar e si mai scumpa nu? nu am numai 400 lei, maxim 450 straight face

| Asandei_Ciprian_1994 a răspuns:

Am placa video integrata ce pot sa fac sa mi-o maresc