| sile03 a întrebat:

Salutare lume! Cum fac un cd audio cu Nero 10 dar cand il ascult in masina sa imi afiseze numele piesei care canta? Pana acum la toate imi arata doar "Track". Am luat un cd de la un prieten si la acela imi afiseaza numele pieselor, deci nu e de la playerul masinii.
Funda care ma ajuta! THx

3 răspunsuri:
| DaftPunk a răspuns:

Playerul masinii suporta si alte formate sau doar Track-uri?
Poti lua cd-ul prietenului tau, il bagi in pc si vezi ce format au piesele.

| ombladon a răspuns:

Vezi din setarile playerului, la mine pot alege sa imi arate secundele cantate sau numele artistului/melodiei...

| horia2012 a răspuns:

In primul rand cu nero singurul lucru la care trebuie sa umbli e functia "CD text". Dar inainte de asta, important
e ca ca fiecare melodie in parte sa aiba toate datele de identificare. Iti trebuie un "tag editor" si sa scrii tu de
la 0 sau sa completezi toate informatiile lipsa (Album, Cantaret, Nume Piesa). Dupa care CD playerul auto va citi toate informatiile si le va afisa daca are aceasta functie.
http://www.mp3tag.de/en/
sau
http://musicbrainz.org/doc/MusicBrainz_Picard