| Catalin_Rosca_1948 a întrebat:

Salutare, ma poate ajuta cineva cum sa imi descarc si pun Geforce Control Panel?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Acum am vazut postul tau anterior, (si ca nu stii nici macar ce vrei.)

Ce ai tu nevoie nu e nici pe departe GeForce Control Panel.
Control Panel si GeForce Control Panel sunt chestii total diferite.

Ziceai ca vrei sa dezinstalezi un joc si nu ti-l arata in Control Panel.
Foloseste Revo Uninstaller, are si o varianta gratuita, ce face chestiile esentiale.

https://www.revouninstaller.com/revo-uninstaller-free-download/

Free Download, apoi se descarca singur (In Chrome trebuie sa apesi Keep, pentru ca da sa-l blocheze).

| Catalin_Rosca_1948 explică (pentru NLS):

Da mersi de aplicatie, imi merge. si Placa Grafica GEFORCE CONTROL PANEL de ea aveam nevoie ca sa intru in ea sa imi fac pc mai bun pe jocuri deoarece nu imi aparea cand dadeam click dreapta

| NLS a răspuns (pentru Catalin_Rosca_1948):

Tot ce știu e ca I am instalat la finalul lui decembrie la taica meu windowsul, am pus win10 Home, și nu mai apărea panoul de control de la placa video Nvidia.
Am cautat pe net și am văzut ca se poate instala doar din Marketplace, și îți trebuie cont MS pentru asta (eu nu am vrut să-mi creez).
Pe calculatorul meu am Windows 10 pro la începutul lunii febr, și merge încă Nvidia control panel.

| Catalin_Rosca_1948 explică (pentru NLS):

Cauta la cei de la geforce drivere instaleaza driverele cu placa ta si pe store cauta geforce control panel si incearca sa o descarci

| NLS a răspuns (pentru Catalin_Rosca_1948):

Am spus deja in primul post ca NU vreau sa-mi fac cont de M$
si ca pe Windows 10 Pro imi functioneaza panoul de control nVidia (momentan,... nu stiu ce va fi cand voi reinstala Windowsul)
Taica-meu nu are nevoie neaparata de setari, ar fi Full Dynamic Range de care ar fi nevoie (pentru spectrul intreg de culori la filme), dar merge si asa.
https://i.redd.it/ujs3urp97d8y.jpg

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

La mine pe Windows 10 Pro... inca merge.
Pe W10 Home nu mai merge. (si nu vreau sa-mi fac cont MS, asa ca il las asa. Taica-meu poate trai si fara adancime de culoare Full range ).
Din ce am scris in randul de mai sus, poate o sa-ti dai seama ce trebuie facut si cum il obtii.