| Gherghiceanu_Lucian_1995 a întrebat:

Salutare, mi-am achizitionat o boxa portabila cu microfon, nu stiu exact modelul, insa are o iesire pentru boxe, am incercat sa conectez un difuzor la ea si nu se aude nimic, am pus "+" pe "+" si "-" pe "-" insa nimic... Tin sa precizez ca este un difuzor mic, nu cred ca are o putere prea mare insa am vreo 3 la fel si am facut o carcasa din osb, as vrea sa le pun pe toate 3, se poate? Am nevoie si de alte piese? Am inteles ca un filtru sau nu stiu ce...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala e pentru microfon poate.

| SergiuM99 a răspuns:

Daca vrei sa le montezi pe toate 3 in primul rand trebuie sa vezi ce putere au fiecare ca sa vezi de ce transformator ai nevoie pentru Voltaj si Amperaj, mai ai nevoie si de un amplificator mai bun, din cate stiu respectivul de la boxa portabila nu e facut sa suporte 3 si s-ar putea sa il supra soliciti ori sa nu aiba putere pentru toate si sa nu iti mearga deloc.