| electrovlad a întrebat:

De curand am achizitionat un microfon t.bone sc440 si as vrea sa stiu, daca trebuie vreo placa audio externa cu phantom power... eu il conectez la pc, am umblat pe la setari, se aude incet si prost, nu cred ca-i de la microfon...

Cred ca trebuie alimentare speciala. Astept raspuns

2 răspunsuri:
| nooname237 a răspuns:

Eu zic sa-ti cumperi un mixer audio, nu ii scump. http://www.senia.ro/xenyx-502-mixer-audio-behringer-8143-3. Asta ii cel mai ieftin, daca ai bani poti sa-ti cumperi unul mai bun. Si mixerul il conectezi la boxe, dar nu dinalea mici de calculator.

| electrovlad explică (pentru nooname237):

Cred ca e de la microfon, o sa il repar si am sa-l vand iar cu banii o sa-mi iau un mixer si apoi strang si-mi cumpar si un microfon.