| andi456 a întrebat:

Salutare mi ati putea spune si mie in ce consta construirea unei aplicatii Android, ce pasi trebuie facuti pentru a efectua acest lucru?

3 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

1. Sa inveti programare Java si C#.
2. Sa descarci si sa instalezi Android SDK.
3. Sa descarci si sa instalezi un mediu de dezvoltare Android (Android Studio, Eclipse, Xamarin etc.).
4. Sa ai o idee pentru aplicatia pe care vrei s-o dezvolti.

Dupa ce ai parcurs pasii acestia, tot ce-ti ramane de facut este sa incepi sa scrii cod si sa testezi, pana ce aplicatia ta functioneaza asa cum ti-ai dorit.

| pattlebass a răspuns:

Încearcă Appinventor sau thunkable

| Emmadinlego a răspuns:

Buna! poți sa încerci la început aplicațiile cu blocuri de cod, cu android merge doar thunkable, dar daca vrei ceva mai complex, poti încerca Gdevelop(acestea nu sunt foarte complexe)
dar daca vrei poți învata java