| MTD4TheD3v1l a întrebat:

Salutare nu de curand mi-am luat un pc Intel Dual Core D925 3ghz. 1gb ram si placa video onboard 128-256mb si nu stiu daca merita sa descarc gta iv sa vad daca merge. Merita sa descarc? m-am uitat si zice ca procesoru e prea mic 25% din minimum si ram 100% minimum si placa video 10%
DAU FUNDA celui care ma ajuta

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu are rost nici macar sa te gindesti la asa ceva. happy

| stlucian a răspuns:

Pentru a rula in conditi decente GTA IV aveti nevoie de cel putin:

Cerinte minime de sistem pentru a rula jocul GTA IV:

Viteza procesor necesara : Intel Core 2 Duo 1. 8Ghz sau AMD Athlon X2 64 2. 4Ghz
Memorie RAM necesara : 1GB pentru Windows XP, 1, 5 GB pentru Windows Vista
Memorie video necesara : 256MB NVIDIA 7900 sau 256MB ATI X1900

Cerinte recomandata de sistem pentru a rula jocul GTA IV:

Viteza procesor recomandata : Intel Core 2 Quad 2. 4Ghz sau AMD Phenom X3 2.1Ghz
Memorie RAM recomandata : 2, 5GB pentru orice fel de Windows
Memorie Video recomandata : 512MB NVIDIA 8600 sau 512MB ATI 3870
Memorie Hard Disk recomandata : 18GB spatiu liber.

Informatii din:

http://www.e-phorum.net/cerinte-minime-si-cerinte-recomandate-gta-iv-pc

si vezi si aici:

http://nelimitat.wordpress.com/2008/12/03/gta-iv-pe-pc/

| Bogdy8967 a răspuns (pentru stlucian):

Deci da poti sa-l joci la minimlaughing

| MTD4TheD3v1l explică (pentru stlucian):

Stiu cerintele doar ca m-am uitat pe game-debate si arata si fps doar ca modelul pc-ului meu nu este pe site intelegi

| stlucian a răspuns (pentru MTD4TheD3v1l):

Din cate vad placa video e problema ca procesorul si memoria sunt la limita cred ca vezi si tu.Nu cred ca merita sa incerci sad

| MTD4TheD3v1l explică:

Gata l-am facut si merge big grin am 14-18 FPS(frame rate per second) Am gasit o metoda pe youtube laughing degeaba intreb pe TPU ca nimeni nu il intrece pe Sfantul Youtube laughing)

| MTD4TheD3v1l explică:

Cine vrea vrea funda?

| Ichim_Tavi_1987 a răspuns:

Nu iti merge