| voinea185 a întrebat:

Salutare!

Pentru a ma face inteles presupun ca trebuie sa va transmit toate detaliile.
Deci! Am un laptop personal in care am conectat un cont de Microsoft si un calculator caruia i-am conectat acelasi cont de Microsoft.
Problema care este?! Orice fisier/document salvat pe desktopul laptopului apare si pe desktopul calculatorului, dar si viceversa.
Are cineva idee cum pot incheia aceasta asociere dintre cele doua dispozitive? Daca da, cum!?

Răspuns Câştigător
| SharpEagle a răspuns:

Nu mai salva in cloud. Ar trebui sa ai o bifa atunci cand dai save as, ceva de genul "Autosave OneDrive by default".
Mai poti dezactiva autosave si din Options, Save. E ceva tot asa, o bifa cu "Autosave OneDrive" sau "clouod".

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Schimba contul pe careva dintre ele, sa fie diferit.

| VoidEternal a răspuns:

Oprește sincronizarea one drive pe ambele pc-uri.

| Ciubowski a răspuns:

Cauta in setarile windows-ului "OneDrive" si dezactiveaza syncronizarea. E posibil ca sa ai cloud-ul activat pentru Desktop si sa iti salveze fisierele din cauza asta.