| Seby80 a întrebat:

Salutare, peste putin timp vreau sa imi cumpar un procesor Amd x4 960 Black Edition. Si tot in acelasi timp sa ii fac si un Overclock, pe ce placa de baza se face usor (pana in 400 lei), sursa o cumpar tot atunci, deci nu se pune problema. Overclock-ul se face usor? sunt sanse de pericol, sa se arda ceva, etc? Dau funda pentru detaliiwinking

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

Daca ai racire buna pe aer nu e problema pana la 4ghz, eu iti recomand o placa de baza de la gigabyte dar sa ii maresti cate putin frecventa iar cand vezi ca se cam blocheaza ii mai maresti putin voltajul

| Seby80 explică (pentru Narcis2007):

Dar nu e problema de voltaj, nu ma plang de volaj. Ce placa de baza imi recomanzai, pentru procesorul acesta si placa video Gigabyte Ati Radeon HD6850?