| Manuel86 a întrebat:

Salutare. Stie cineva daca de pe HUAWEI WATCH GT 2, se pot initia si apeluri?
Se poate vorbi la telefon, de pe el?

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Bluetooth calling ai doar pe modelul de 46 mm. Singurel nu, pentru ca nu are SIM, asta presupun ca te-ai prins deja.

| Manuel86 explică (pentru GabiDumitrescu):

Da, numai asociat cu telefonul.
Multumesc!

| Manuel86 explică (pentru GabiDumitrescu):

Stii cumva daca intr-adevar are bluetooth 5.1, cum dau cei de pe gsm arena?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Manuel86):

Pai de ce nu ar avea? Cit de greu era sa te uiti si la Huawei pe site - https://consumer.huawei.com/en/wearables/watch-gt2/specs/ - zice aici ca are BT 5.1/LE/alte alea.

| Manuel86 explică (pentru GabiDumitrescu):

Da, am vazut dupa ce apucasem sa scriu intrebarea.
Pe alte site-uri zice ca are bluetooth 4.2...
Multumesc.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Manuel86):

Nu conteaza prea mult, ca oricum daca ai telefon mai recent merge si cu variante vechi de BT fara probleme. Si BT nou merge pe telefoane vechi, doar ca la viteze mai mici, desigur.

| Manuel86 explică (pentru GabiDumitrescu):

Da stiu, doar ca bluetooth-ul versiune mai veche consuma mai multa baterie. Cel putin asa am inteles, de la cineva.
Iar ca telefon, am un S21 plus.