| AlleXuSS a întrebat:

Salutare, sunt si eu un amator ale electronicii, ideea este ca as vrea sa invat cum sa pot sa aleg componentele/sculele necesare pentru a putea sa lipesc cu ciocanul de lipit. Am cateva scule in acest sens dar nu stiu cum sa caut pe internet sa cumpar tot ce am nevoie, de exemplu am urmarit video-ul urmator https://www.youtube.com/watch?v=iKDAmY9Rdag
Ideea e ca nu stiu cum sa scriu pe google in Romana in asa fel incat sa gasesc cateva tutoriale ce sa faci, cum sa faci si chestii de genul in engleza imi este usor sa le caut dar in romana daca vreau sa le caut imi cam da cu virgula. Ma poate ajuta cineva cu un link la vreun forum, link pe Youtube la ceva tutoriale in romana pentru incepatori?
Multumesc astept un raspuns de la cineva care cunoaste!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa gasesc cateva tutoriale"?

fii mai concis, exact, precis când spuni ce cauți

| AlleXuSS explică (pentru sierra1):

Da imi cer scuze pentru gramatica de mea de dupa ora 12 noaptea laughing
am gasit un canal pe nume electronica pe Youtube dar are decat 2 video-uri adica 1 teorie si unu practica dar ideea e ca sunt multe de genul care face 1 video si dupa bate vantul..adica ramai cu ochii in soare pentru continuare..aia e chestia ca nici nu stiu cum ar trebui sa scriu corect ca sa-mi apara

| sierra1 a răspuns (pentru AlleXuSS):

Cumpără-ți ce vrei dar pe măsură ce ai nevoie nu la inceput, totul

| AlleXuSS explică (pentru sierra1):

Pai aia este ideea ca nu stii cum sa le alegi daca nu ai cel putin o idee despre ce ai nevoie stiu ca sunt de exemplu "Rosin Soldering Flux Paste" si mai e si flux paste simpla care din cate am inteles ar fi pentru tevile de cupru laughing deci decat sa arunci banii pe ceva care nu stii ce face mai bine incerci sa te uiti pe net sa-ti faci cateva idei laughing

| sierra1 a răspuns (pentru AlleXuSS):

Dacă nu apare nici o nevoie inseamnă că n-ai trebuință de nimic