| Capota a întrebat:

Am două foldere cu niște fișiere video. Cu ce program pot să fac în așa fel încât să "ard" folderele respective pe un DVD și atunci când bag DVD-ul în calculator să-mi deschidă automat cu autorun? Mi-a făcut cineva un astfel de DVD, iar atunci când îl bag în pc se deschide automat cu un player video.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nero! Dar sa nu speri sa se deschida automat, ca nu are de unde sa viseze calculatorul ce vrei tu sa faci! Calculatorului ii dai comenzi si el le executa!

| horia2012 a răspuns:

Cu programe multimedia (Autorun Pro 12-14, Autoplay Media Studio, unele gratis, aplicatii de mediaplayere portabile si multa munca si bataie de cap, dar iti reuseste 100%.