| Loredana_Cristina_Negrea_1994 a întrebat:

Salutare TPU ..am o intrebare.
As vrea sa imi cumpar o memorie pentru calcurator. acum am memorie DDR1 si vreau sa stiu daca o sa cumpar DDR3 o sa fie bun sau trebuie sa fie neaparat DDR1?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Placa ta suporta DDR deci nu poti sa-i instalezi DDR3. placutele de RAM nu sunt precum HDD-urile SATA care sunt compatibile indiferent de versiune

1 răspuns:
| Adryan28 a răspuns:

Daca ai memorie ram DDR1 pe placa de baza, inseamna ca placa ta de baza suporta doar memorie DDR1. Daca vei cumpara memorie DDR3, nu se va potrivi.

Bafta! happy