| VoicuStefanDaniel a întrebat:

Am o întrebare, eu am un Proccesor: Intel(R) Pentium (R) 4 CPU 3. 00GHz, şi mă întrebam dacă merge windows xp 64 bits sau şi w7. adică să ruleze foarte bine, şi să meargă jocuri-le. Astept un răspuns. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Windows pe 64 bit se instaleaza daca ai mai mult de 4 GB, daca ai sub 4gb instalezi windows pe 32 bit.

Windows 7 o sa iti mearga daca ai cel putin 2 gb de ram (asta daca vrei sa iti mearga decent). Trebuie sa iti dai seama ca procesorul ala are 11 ani si zilele lui sunt numarate. Nu prea mai ai ce sa "storci" din el.

| VoicuStefanDaniel explică (pentru Intruder19):

Mda asa este. dar mi-e placa mea de bază suportă si Intel Core 2 Duo. si as vrea să-l cumpăr. Ram am 4GB placă video 256 mb. placă de bază ECS P4M890T-M HDD 80gb. processorul Intel core duo ce părere ai? happy

| muscleman a răspuns (pentru VoicuStefanDaniel):

Cel mai bun procesor ce se potriveste cu placa de baza este Intel core 2 duo 3.0 ghz. Dar dupa standardele actuale si acela e putin cam slabut. Mai bine iti iei calculator nou parerea mea.

| Intruder19 a răspuns (pentru VoicuStefanDaniel):

Nu prea se merita sa mai bagi bani in configuratia ta, cel mai bun procesor care se potriveste pe placa ta este Intel Core 2 Duo e6300 care nu este cine stie ce.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Xp 32 bit
cel de 64 a fost un esec.
tu poti sa il instalezi daca iti face iluzie.

| muscleman a răspuns:

Cu acel procesor n-o sa-ti mearga jocurile.Trebuie ceva mai bun.