| Repar a întrebat:

Salutare, TPU! Am o intrebare la care as vrea sa primesc un raspuns cat mai rapid: sunt nevoit sa repar un Samsung Galaxy S Plus GT-i9001 pe care l-am brick-uit. Acestuia ii facusem cu ceva timp in urma root si instalarea sistemului CyanogenMod 12 cu android 4.4.4. Cand am avut insa nevoie de el peste un an aproximativ, sistemul de operare facea fite, nu ma lasa sa pornesc telefonul uneori, asadar am vrut sa revin la android-ul initial de 2.3.6, dar am intampinat, sa spunem, niste probleme pe drum: USB-ul nu detecta telefonul deci am incercat sa pun datele pe cardul de memorie SD, iar apoi sa le rulez. Am fost, de asemenea, nevoit sa schimb Recovery-ul cu TWRP, avand in vedere ca aveam altul. Procesul nu a decurs conform planului, iar acum, cand doresc sa pornesc telefonul, imi apare sigla TWRP si nu se intampla nimic, ci am parte de un boot loop. M-am gandit ca pana la urma, tot Odin ma va scoate din incurcatura, asa cum a facut de cateva ori, dar problema legata de USB este inca prezenta deci nu prea sunt in stare sa accesez in vreun fel telefonul. tin sa mentionez ca am acces la Downloading Mode. Am intrat din greseala si in RAMDUMP Mode Cause: Force Upload, iar in acest mod se pare ca Odin-ul imi putea detecta USB-ul, dar nu puteam face instalarea, deoarece nu era modul necesar. Daca stiti care este rezolvarea situatiei, va rog sa ma ajutati. Raspunsul corect primeste funda!

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Service scrie pe el. asa singur e greu sa il faci si te sfatuiesc sa nu mai va luati dupa tutorialele de pe youtube sau mai stiu eu ce legat de programe pentru instalarea softurilor telefoane finca nu da randament. Softurile se gasesc la service GSM. Bafta!