| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU. Am o placa video GeForce GTX 1660 SUPER, nu stiu daca stii jocul Call Of Duty WARZONE, practic merge sa il joc dar se incalzeste foarte repede pc ul, de ce?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NLS a răspuns:

Ce procesor ai, cat RAM,?
Pe ce rezolutie joci?

Mai dezactiveaza din efecte: umbre, calitatea reflexiilor, redu treapta de AA...
In ultima instanta, daca tot nu merge cum doresti, redu rezolutia. Acest lucru va stresa mai putin placa video, si aceasta va ramane mai rece.

| SkateFunk a răspuns (pentru S4I7):

Cred ca glumesti, Afterburner e invechit cu mult.
Baiatul are nevoie de un airflow si racire mult mai buna, cu ajutorul unor fanuri in plus posibil abia apoi dupa ce face adauga niste airflow in plus sa monitorizeze temperaturile temperaturile la procesor/motherboard/gpu in low/med/ si high.
Pentru asta eu personal recomand, si folosesc Advanced SystemCare are tot ce ai nevoie.

Răspuns utilizator avertizat