| AndreiMAv2007 a întrebat:

Acu o saptamana a aparut un nou joc call of duty warzone si problema mea e ca am drop frame-uri dar am un pc ok si nu ar trebui sa am. Ma poate ajuta cineva?
specificati: procesor: i5-9400L
Placa video: Gigabyte GeForce GTX 1660 OC, 6GB GDDR5, 192-bit
rami: 8gb

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Nu e de la pc, decat daca vorbim de temperatura, ai putea monitoriza sa fii sigur.
Acum, frame drops aveam si eu personal din cauza la launcher in jocurile Blizzard. Ai in setari sa se inchida cand incepi jocul, poate te ajuta.
Alta chestie, sunt multi players care au aceeasi problema ca tine, jocul nu e tocmai bine optimizat. Poate ar trebui sa astepti un patch de la ei.
Deasemenea, in geforce experience, vezi cum ti l-ar optimiza programul, pe mine m-a ajutat in Assassin's Creed Syndicate, aveam fps naspa, nu stiam deunde si l-am optimizat cu geforce si daca tot esti acolo, verifica sa ai ultimul driver la placa.
Nu-ti spun si nu cred ca e nevoie sa instalezi alte chestii gen Visual C++, net framework etc.

| AndreiMAv2007 explică (pentru N0xEterniS):

Mersi, m-ai ajutat mult

2 răspunsuri:
| DonarisDona a răspuns:

Ma ajutati si pe mine? eu mi am descarcat cod warzone dar mi-a zis ca i placa video sub minimul pe care l cere. imi intra in joc, merge destul de greu dar uneori bine dar imi da crash dupa vreo 10-15min de joc.
procesor amd ryzen 5
rami 8gb
placa video integrata radeon vega 8 graphics,
modelul laptopului e A505ZA-EJ824T, si daca mai trebuie ceva, va uiati la specificatii ca eu nu ma pricep f bine