| Avenger1337 a întrebat:

Am si eu o intrebare referitoare la Nod32 Antivirus versiunea 5 Home Edition(mentionez ca e versiunea trailer). Ori de cate ori incerc sa deschid un fisier, antivirusul il percepe ca fiind infectat si il pune in carantina(fisierul facand parte dintr-un joc, iar fara acel fisier jocul nu poate functiona). Daca dezactivez antivirusul, pot porni jocul, dar sincer am ajuns sa ma plictisesc sa tot dezactivez si sa activez antivirusul. Asa ca ceea ce doresc sa va intreb este. cum as putea sa pun fisierul respectiv la exceptii? Adica sa numai poata ajunge in carantina. Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

1 răspuns:
| AndreyIstetul a răspuns:

Buna. Incearca sa setezi sa excluda folderul acelui joc din scanarea dupa virusi. Si eu am nod 32 5, doar ca smart security(are si firewall). Daca vrei sa ti-l dau, pm.