| Crisisi a întrebat:

Am si eu o problema cu un Lg G3. Dupa ce i-am dat un restart a refuzat sa mai porneasca dar nu asa cum credeti. Dupa ce s-a repornit tot imi aparea sigla dar dupa ce se inchidea prima si pornea a 2-a aia care are animatia cu stralucirea aia si tot se repeta aniumatia aia si nu se mai porneste. L-am lasat si toata noaptea asa si nu merge, ce credeti ca are si ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| PappZsoltAndras a răspuns:

S-ar putea ca telefonul tau sa ajunga într-un bootloop. Sunt multe variante ca un telefon sa intre in bootloop, dar eu o să-ți zic cum sa ti-l faci. După cum stiu la LG g3 mai poti scoate capacul de pe spate, scoate-l si pune-l la loc. Daca nu merge trebuie să intri în recovery mode si sa faci un hard reset. Poti cauta la modelul tau cum se face pe internet. Iar daca nici acesta nu a mers, s-ar putea sa fi sters androidul de le telefon. Ca sa nu ai probleme cu garanția, mai bine îl duci la un service GSM. Iti urez bafta.

1 răspuns: