| Marius121996 a întrebat:

Buna, am un Samsung Galaxy S6 SM-G920F si am o problema cu el. Mi se blocheaza touchscreen-ul adica nu mai merge sa mai umblu pe el absolut nimic, dupa isi da singur restart si se blocheaza la sigla Samsung. Cateodata porneste si merge un timp si dupa iarasi face la fel, ma poate ajuta cineva cu o parere ce as putea face sa il repar? Multumesc!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probleme de soft.

| Marius121996 explică (pentru darrio2007):

Deci daca as schimba softul ar merge?

| darrio2007 a răspuns (pentru Marius121996):

O resoftare ar fi indicata. La un service.

| Bogdan70001 a răspuns:

Deci daca are cartela de memorie in el scoate-o ca iti f*** telefonul. Daca nu ai si tot face asa incearca sa-i dai WIPE din setari, IAR daca nu poti fa ce iti zic mai jos
1.Scoate-i bateria si pune-i -o inapoi
2.Imediat cum porneste apasa "Power Button, Volume Up Button si Home Button"
3.Te va duce in recovey mode
4.Folosindu-te de butoanele de volum du-te la Wipe all data
5.Cand ai ajuns acolo apasa Power Button si lasa-l sa stearga
6.Da-i reboot si ar trebui sa nu mai ai nicio problema
[ATENTIE] Vei pierde tot ce aiin tel dupa asta

FUNDA?

| Marius121996 explică (pentru Bogdan70001):

La s6 nu ai loc pentru cartela sd de memorie si nici nu poti scoate bateria ii unibody, am incercat hard resest si factory reste si tot nimic sad

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Marius121996):

A da laughing Nu am luat in cinsiderare treburile astea.Dar oricum zici ca ai intrat in Recovery Mode si tot la fel face... uite eu nu iti pot explica tot procesul aici si acum pentru ca ar dura, dar cauta cum sa-ti iei un ROM stock pe Samsung Galaxy S6 si fa ce ti se prezinta acolo