| BlaDe12345 a întrebat:

As dori si eu un mouse de gaming, sa zicem pana in 120ron(poate fi si mai ieftin bineinteles), dar sa fie bun va rog.
Eu am un Newmen N500 acum, si un pad A4Tech B-071, iar in csgo, daca trag mai brusc de mouse fuge cum vrea el, nu stiu cum sa va explic, daca misc stanga dreapta de el, nu se duce stanga dreapta, se blocheaza, e mouse-ul de caca mai exact, pentru ca am testat si cu un pad steelseries QcK si tot asa face.
Si as dori un mouse care NU face asta, daca stiti va rog.
Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti recomand sa cureti intai mouse-ul... happy
Iei un betisor pentru curatat urechi, cu vata, imbiba un capat in spirt sanitar, il storci putin printre degete (sa nu picure) si cureti (stergi) bine partea inferioara a mouse-lui, in zona unde lumineaza.
Dupa un minut de uscare, mouse-ul va putea fi iarasi functional.

De asemenea, mouse-pad-ul scutura de praf si spala-l bine in apa cu detergent (se poate si in masina de spalat), dupa care lasa-l la uscat cateva ore.

| SilviaDulcik a răspuns:

Îți recomand un mouse de buget dar bun, de la Zalman, A4Tech sau Logitech.
Personal am trecut prin mulți șoricei și pot să spun că cei de la producătorii de mai sus au rezistat în timp și nu am avut alte probleme cu ei.
Am avut și Marvo, E-blue care s-au dovedit a fi o alegere neinspirată, rotița având probleme după nici o săptămână.

| Sader a răspuns:

Mouse de gaming care sa te tina la pretul ala nu este..mai bine mai astepti sa strangi niste bani si cumperi un razer iar cu ala nu ai treaba.