| lovemyname a întrebat:

Ce sa aleg?

HTC HD2, Sony Xperia X10, Huawei Ascend G300, Motorola Defy?

Imi trebuie mai mult pentru internet, muzica si jocuri

Astept multe raspunsuri!

Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Buna! Pai, avand in vedere ca iti trebuie pentru internet, ar fi mai bine un ecran mai mare, deci G300 clar iese. nu neaparat pentru ecranul mic, ci pentru ca are numeroase probleme..nu mai tin mine exact ce, ori ca avea o baterie de ceas, ori ...altceva, dar clar nu e bun, si oricum, numele nu este prea avantajos.
Defy nu cred ca iti trebuie, in primul rand pentru ca are ecranul cel mai mic, de 3.7'', si cel mai prost procesor. poate doar daca il scapi mult, si ai nevoie sa fie dust-water proof.
Ramane X10-le si cu HD2-ul...Sincer, acum ceva timp, telefonul visurilor mele care vroiam sa il iau SH ieftin era X10, pentru ca era 450ron, dar mi-a trecut..htc hd este mai bun doar la ecran, care este mai mare.

HD2
+ Ecran Mare
+ Mai Subtire
+ +64MB RAM
+ Net mai rapid de obicei

X10
+ Arata Foarte Bine
+ Nu Se zgarie asa usor ca HD2-ul (scratch-resistant)
+ 8GB SD Inclus
+ 8MP vs 5MP
+ Android
+ +270mAh Baterie

plus ca x10le are cred bravia-engine, sau sigur are ceva de la Sony, ceea ce este un avantaj. si fac pariu ca X10 este mai ieftin. pentru mai multe detalii, http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=2964&idPhone2=2957
Cu placere!

1 răspuns:
| Elliana534 a răspuns:

Eu am avut xperia x10 si e bun la toate, la muzica mai putin pentru ca trebuia sa faci playlisturile pe pc si de aia l-am schimbat dar am inteles ca acum poti sa faci playlistul din tf, de internet si de jocuri.Pe Huawei nu merg ca nu am avut niciodata si nu cunosc lume care a avut. La Defy are un design frumos stiu ca jocurile merg bine si internetul depinde de abonament. HTC e HTC pentru toate dar nu mi se pare rentabil la pret pentru mine.