| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU
Cine ma poate ajuta cu o problema cu o camera foto Canon 600D. Mi.am cumparat recent de pe Ebay in Germania, asta nu inseamna ca prezinta o garantie dar sper sa nu fie ceva grav, si am facut 5-6 poze de proba pe un card de 2Gb. Totul ok si bine. Ziua urmatoare am fost la o nunta am bagat un card nou formatat cu laptopul, fiindca cu aparatul nu il recunostea, am facut primele 15 poze iar dupa faceam o poza mi.o arata pe display am continuat sa fac poze iar cand sa dau sa le vad ....surpriza imi spunea ca nu am card in aparat sa il formatez sau sa il inlocuiesc. Am scos cardul l.am introdus inapoi a mers din nou am facut poze dar tot doar cele 15 le puteam vedea restul nu. Am oprit aparatul iar la urmatoarea pornire iar am facut poze le puteam vizualiza pe display iar dupa un timp imi spunea ca aceasta poza nu poate fi afisata.De aici incolo doar asa. Intre timp mi.a mai afisat o poza doua dar intr.un patratel mic in mijlocul displayului. Ajuns acasa curios am bagat cardul in laptop si de vazut am putut vedea doar acele 15 poze restul......ecran gri. La poze formatul imi arata jpeg iar dimensiunea pozei in jur de 5Mb. Acuma intrebarea mea este aparatul e problema sau cardul?
Multumesc

1 răspuns:
| Voinea_Daniel_1998 a răspuns:

Cel mai probabi este cardul, incearca mai întâi sa cauti un expert, dar daca este aparatul de vina, atunci ar trebui sa iti iei unul mai bun( de exemplu, un aparat foto de la Sony).