| tikylau a întrebat:

Am un card de memorie SD Card Toshiba de 512 MB.
Era introdus intr-un aparat de fotografiat, am facut poze cu el si apoi am introdus cardul in Calculator. Imi apare o singura poza, dar arata ca 191MB sunt ocupati. Am introdus din nou cardul in aparat, si in aparat imi apar pozele. Specific, ca aparatul nu are memorie interna doar pentru 2-3 poze. Cand scot cardul din aparat si aprind aparatul fara card, imi arata ca am 2 poze doar. NU inteleg ce poate sa aiba....Va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ar trebui să formatezi cardul aparatului, deoarece se pare că are erori de scriere-citire, erori ce se pot corecta folosind formatarea cardului.Succes

| K0sti a răspuns:

Sa nu mai scoti niciodata cardul din aparat, conectezi aparatul la calculator!