| Sobolan123 a întrebat:

Salut, acum vreo doua saptamani am facut cateva poze cu vechiul meu aparat Samsung S860, in care era introdus un card Sandisk 2gb, la inceput a mers ca pe roate, ca de obicei, fara nicio problema. Dupa cateva zile, am plecat la munte si am facut si pe acolo poze, dar dupa ce faceam o poza, imi aparea imediat poza facuta, dar cand dadeam sa o vad in slide imi scria File Error, am zis sa continui sa fac deoarece si cand le descarcam in calculator unele deveneau la fel File Error pe aparat, dar pe PC le puteam vizualiza. Treaba e ca nu le pot vedea nici pe calculator pe alea facute la munte, imi arata ce marime au, dar nu le pot vizualiza. Cardul s-a dovedit a fi foarte prost, am intrat din greseala in blocare Bitlocker si nu am mai putut sa-l deblochez, norocul meu e ca apucasem sa le salvez in pc inainte sa blochez cardul. Vreau sa stiu:
-daca exista vreo metoda sa le pot deschide cu vreun program ceva, am cautat destule programe si toate au esuat, precum Stellar Phoenix Jpeg si altele
-daca exista vreun centru ceva special pentru asa ceva unde imi pot face pozele vizibile si sa le pot scoate pe hartie
Orice raspuns imi va fi de mare ajutor, asa ca astept cat mai multe! Va multumesc!