| 1c2clabot a întrebat:

Cum este corect sa montezi sursa la pc intr-o carcasa cu pozitionarea sursei sus? Stiu ca la cele cu pozitionarea in jos le pui cu ventilatorul in jos, ca invers trage aer cald din carcasa.Eu am montat sursa sus cu ventilatorul in jos si...cred ca asa trage aerul cald de jos in sus.Ar trebui sa o pun invers cu ventilatorul in sus sau sa o las asa?

Răspuns Câştigător
| GanduriDeCafea a răspuns:

Singura modalitate este sa o montezi cu ventilatoeul in jos penteu a nu bloca fluxul de aer. Pentru genul acesta de sursa era mai utila o carcasa la care sursa se monteaza in partea de jos.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sursa se monteaza cu ventilatorul in jos

| GanduriDeCafea a răspuns:

Depinde de modelul sursei si a carcasei. Ventilatorul sursei ar trebui sa fie pozitionat daca este posibil spre punctele de aerisere a carcasei pentru a recircula aerul din exterior si nu cel din interior. Cum spuneam, depinde de componente. Bafta happy

| 1c2clabot explică (pentru GanduriDeCafea):

Carcasa mea este floston gravity black si sursa seasonic m12II bronze evo edition 520W.