| Dragoș141 a întrebat:

Salutare TPU,
Cunoaşte cineva, în zona Iaşi, este cineva care realizează verificarea instalaţiilor Roentgen?

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Orice instalatie Roentgen de pe teritoriul Romaniei trebuie autorizata si verificata periodic, conform practicilor si politicilor C.N.C.A.N.
Pe site-ul lor, exista o lista cu inspectorii autorizati: http://www.cncan.ro/......NCAN-2.pdf
Vezi care dintre ei isi desfasoara activitatea in zona Iasi, da un telefon si cere toate informatiile necesare.

1 răspuns:
| aumih16 a răspuns:

La cernobal! au fost cam 15.000! de roentgeni! nu 3.6!laughing