| qTe a întrebat:

Salutare TPU, Explica-ti-mi si mie va rog cum imi dau Update la Android, am un Samsung Galaxy Pocket!

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut,
Daca telefonul este luat cu garantie de la unul din providerii nostri de telefonie si acestia nu au lanasat pe site-urile lor update-ul pentru Pocket atunci din pacate nu poti face nimic. Nu iti recomand sa risti sa iti pierzi garantia incercand sa ii faci singur update cu cine stie ce Mod ( fan made OS) luat de pe internet. In plus daca nu stii ce faci risti sa ramai fara telefon pentru ca il poti bloca iremediabil.

| qTe explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Pot sa merg la ei sa le spun cum sta treaba?

4 răspunsuri:
| carhartt a răspuns:

Http://www.go4it.ro/......d-7505740/
Ai aici tutorialul explicat amănunţit, cu tot cu imagini.
Succes! Vezi să nu îl strici! :))

| Vvistula a răspuns:

Deschizi netul dai la setari apoi jos de tot la despre telefon si apoi actualizare online si vezi daca e disponibila actualizare pentru telefonul tau

| bosul2402 a răspuns:

Te-as sfatui sa nu dai Updatesad am patit si eu am dat update si nu imi mai merge WiFisad daca chair vrei Setari/Despre Telefon/Actualizare Software.

Daca vrei sa mai ai WiFi nu fa actulizare am patit-o si eu