Întrebare recomandată | Bimesss a întrebat:

Salutare TPU, stiu ca pe această platformă nu prea se mai răspunde dar totusi as vrea in a afla cum as putea schimba din UEFI adica BIOS. Pentru cei care nu inteleg o placa video integrata pe cea dedicata, dau fundita aia mare și fumoasa.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu nu am auzit pana acum sau nu stiu eu, sa se schimbe placa video din BIOS.
De ce nu o schimbi din windows pur si simplu? Sa selectezi ce aplicatie vrei sa ruleze pe cea dedicata sau pe cea integrata.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Eu de exemplu am pus hdmi-ul in portul de la placa video, si nu a trebuit sa schimb nimic, iti ruleaza direct pe placa video

| Elelei a răspuns:

Pe aceasta platforma se raspunde daca citeste intrebarea cine stie sa raspunda. Dar pentru asta, trebuia sa pui intrebarea la categoria "tehnologie" nu la jocuri.