| Xentra a întrebat:

Vin si eu cu o problema si nu mai stiu ce sa fac. am un calculator, placa de baza : k8nf4g-sata2, ram 704 mb, procesor AMD Sempron 2500+, nu stiu ce are jucasem un joc dupa am vazut ca nu merge netu " nu vedea reteaua din board" am inchis pc-ul din "start" am inclinat pc-ul si so inchis img dupa pc-ul " am zis na poate asa so inchis tura asta" am pus placa de retea, am pornit pc-ul si ete buba... NO SIGNAL si pc-ul merge. am schimbat monitoru, cablurile, nimic. tot no signal... dupa vreo o ora am schimbat placa video si am alimentat pc-ul " ete aici inca o faza cand am bagat cablu la sursa pac porneste pc-ul automat cum de? si face la fel no signal. dupa vreo 1 saptamana am scos coolerul de pe placa si am pornit asa pc-ul am tinut mana pe procesor si procesorul nu se incalzeste deloc l-am lasat vreo 10 minute deschis fara cooler dar tot nu se incalzeste. acum ma gandesc o fii de la procesor? nu mai am ideii. HELP ME!

1 răspuns:
| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Pune degetul pe SouthBridge (e un Chip in partea de jos a placi de baza, cu inscriptia VIA, Intel sau nVidia, de obicei langa sloturile PCI) si daca se incalzeste foarte tare, din pacate ti s-a ars placa de baza si va trebui schimbat.