| Trinity a întrebat:

Salutare TPU, vreau sa-mi explice si mie cineva ceva la photoshop:
Dupa ce am modificat poza o salvez, dar cand vreau so deschid sa vad poza modificata nu mi se deschide sub format JPG si imi porneste photoshopu si acolo mi-o arata, exact cum inca asi lucra la ea.

Răspuns Câştigător
| justFORone a răspuns:

Cand vrei sa o salvezi selectezi optiunea save as si de acolo iti alegi in ce format o vreiwinking

3 răspunsuri:
| Mystyk a răspuns:

Atunci cand o salvezi scrie jos numele pe care til pui si mai jos formatu pe care il salvezi. alegi jpeg si til salveaza cum trebuie

| vazelin a răspuns:

Pai ai salvat-o cu format PSD si cand o salvezi. dai save as si alege jpeg/jpg!

| lifecycles a răspuns:

Se poate, incearca cu Image/Mode/si daca e pe 32 bit selectezi cea cu 8 bit si dupa tot acolo bifezi rgb. Sper ca te-am ajutat.bafta