| mikici a întrebat:

Salutare tuturor am instalat decoder Digi la televizor nu stiti de ce schimba canalele singur?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Buna! Si mie imi facea inainte asa! In spatele receiverului, ai butonul acela de on/off care ii opreste alimentarea. Opreste-l in timp ce merge, iar apoi da-i drumul dupa cateva secunde, nu ar mai trebuii sa iti schimbe canalele singur! Eu am facut asa in moduri repetate de cateva ori cand schimba singur canalele, apoi si-a revenit si nu a mai facut ''fitele'' alea.
Bft!happy

| valentin75 a răspuns:

Salut! Inchide si deschide decodorul, ar trebui resetat. Poti pune si tu modelul exact, ar fi un avantaj. Scrie pe eticheta lui, copiezi de acolo. Bafta!

| shannygelu a răspuns:

Eu zic sa deschizi telecomanda ca s ar putea sa ai un pitic mic in ea si schimba ala posturile scoate l de acolo happy verifica daca butoanele de la reciver nu sunt apasate si stau presate

| Angel16ms a răspuns:

Probabil pentru ca l-ai luat stricat...inchide-l si reaprinde-l poate isi revine laughing