| BlueFeather a întrebat:

Salutare tuturor.
Am nevoie de un raspuns sigur si cat mai detaliat daca se poate.
Am un Mixer audio cu 2 finali arsi, + o gramada de rezistori (rezistente).
Intrebarea mea este, cati rezistori si de ce valori trebuie sa cumpar, nu-mi dau seama nu ma pricep la codul culorilor si etc.

Va rog, cei care se pricep la electronica, aveti mai jos cateva poze detaliate a placii afectate.

http://imgur.com/a/9SyuT

Va multumesc anticipat.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Cu toata stima, da' mixerul tau nu se poate repara prin corespondenta. Ia-l in brate si du-l la un electronist priceput. Daca reparatia e mai scumpa decat 1/2 din pretul produsului tau, arunca-l si ia altul