| Adolf8 a întrebat:

Salutare tuturor! Am o întrebare legată de bateria Galaxy. Pe telefon am primit Android 12. Am aplicat la baterie când ajunge la 85% să se oprească din Încărcare. Am o tabletă recent cumpărată deocamdată are android 11 însă și acolo am setat să încarce până la 85% însă mă avertizează că va ajunge la 100% de fapt aceea va fi 85%. Asa scrie.(Pentru a extinde viata bateriei încărcarea maximă 85% Rețineți după repornire bateria va afișa 100% atunci când este încărcarcată la 85%.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu ințeleg care-i intrebarea dar nu ințeleg nici care-i agitația cu cei 85 sau 100 procente la incărcare. E inutilă (agitația) pentru că tot procesul e automatizat și controlat eficient de device

| Brizbriz a răspuns:

Ma cam indoiesc de mi se indoaie ca e marea "feblete", si eu la laptop i-am zis "60%" dar bateria tot se duce, dupa 7luni s-a dus 8%

in plus, o baterie tine IN ORICE CAZ vreo 2 ani, iar dupa 2 ani orice device e perimat moral, deci, trebuie sa fii sarac sa te chinui sa te tina bateria 10 ani