| Enache_Radu_1999 a întrebat:

Salutare tuturor!
Am un Nokia Lumină 530 dual sim și atunci când vreau să folosesc internetul îmi apare un G când îl pornesc și nu se încărca, după care 3G iarăși nimic, după care H și tot nu merge din în final H+ și atunci funcționează. Ce îi pot face?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Setari - retea celulară - setări cartela sim. Si aici selectezi la ce-a mai mare viteza de conexiune 3G.
Mai mult de atât nu ai ce face. Eventual sa închizi si sa pornesti telefonul.
Setările recomandate sunt pentru internetul de la cartela/abonament, si nu pentru wifi.