| Marianahsvvd a întrebat:

Care va pricepeți la mașini? De ce când vreau sa pornesc mașina și dau prima data de cheie, dar nu pana la final, adică nu pornesc motorul, îmi apare o baterie roșie in bord și un semn al exclamării, dar după ce pornesc mașina dispare bateria și rămâne doar semnul!

2 răspunsuri:
| andreiv671402 a răspuns:

Nu este nimic grav, când pui contactul, adică dai prima data de cheie dar nu pana la final cum ai zis tu, masina își face va un fel de verificare de aia rămâne martorul la baterie, e o problema cand rămâne aprins și motorul e pornit. Semnul acela al exclamării reprezinta frana de mana ridicata.

| MasterRick a răspuns:

Pai apare bateria pentru ca ai pus contactul, e ceva normal, la toate masinile e asa, ramanr bateria aprinsa pana pornesti masina, ca sa iti arate ca are curent pe instalatie